2

Yeşil kahve modülü, bitkilerin yetişmesinden, işleme süresi, sevkiyatı, depolanması ve kavrulmaya kadar olan süreçteki anahtar kavramlarını içerir. Kahve yetiştiriciliğinin prensiplerini ve yeşil çekirdeklerin derecelendirilmesini, kahve sözleşmelerini ve kahve işletme portföyünü içerir.

Yeşil kahve modülü 3 farklı seviyede çalışılabilir.

Giriş: Yeşil kahve modülü, bitkilerin yetişmesinden, işleme süresi ,sevkiyatı, depolanması ve kavrulmaya kadar olan süreçteki anahtar kavramlarını içerir. Kahve tadımına giriş ve kahve derecelendirilmesini de içerir.

Orta: Günlük bazda yeşil kahve işinde çalışan kişiler tarafından ihtiyaç duyulan  temel mesleki becerileri daha detaya girerek gösterir. 3 bölüme ayırır: Kahve yetiştiriciliği ve işlenmesinin prensipleri, yeşil kahve derecelerinin tanıtımı, kahve sözleşmeleri ve yeşil kahve anlaşmaları portföyü

Profesyonel:  Yeşil kahve ile ilişkili bir işte en az 2 yıldır çalışan insanlar için uygundur. Orta seviyedeki edinilmiş bilgiler geliştirilir ve öğrenciler endüstrideki idari meslekler için hazırlanır. Diğer Kahve Sertifika Sistemi modüllerinin iyi bilgisi, -özellikle duyusal beceriler ve kavurma- bu seviyede çalışmak isteyenler için yüksek derecede tavsiye edilir.