Atilla Narin

Course Trainer

Atilla NARİN

İstanbul’da 1983 yılında doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünde öğrenim gördü. 2005 yılında kahve sektöründe barista olarak başladı. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırma Derneği eski başkanı ve dünyaca ünlü gastronomi öğreticisi Osman Serim’den eğitimler alarak sektöre etkili bir giriş yaptı. Yaklaşık 12 yıldır çalışmalarını sürdüren Narin, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aktör Atilla Sarıkayalı’dan dil ve çeşitli sanatsal eğitimler alarak ileride vereceği seminer ve eğitimleri için temeller attı.

Çalıştığı kahve firmasında barista eğitmeni olarak devam eden Atilla Narin, katıldığı 2018 Türkiye Cezve İbrik Şampiyonası’nda Türkiye 3’üncülüğü elde etti. Mesleki yeterlilik için ölçme değerlendirme konusunda Prof. Cem Güzeller tarafından eğitimini tamamladı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Sınav Sertifikasyon Merkezi’nde “Barista sınav alan uzmanı” olarak görev yapan Atilla Narin’in aynı zamanda sosyal medya üzerinden Baristalar Derneği ve Kahve Lekesi sayfalarında makaleleri yayınlanmaktadır.

İlk kafenin kurulduğu ve Türk Kahvesi’nin dünyaya açıldığı bu topraklarda; savaşla geçen yıllarda ambargolar sonucunda kahvesiz kalan Anadolu’nun alternatif olarak bulduğu tüm yöresel içecekleri, 5 yıllık bir çalışma sonucunda Naim Koca ile birlikte “Anadolu’nun Kayıp Kahveleri” adlı kitapta topladı.safranboluda anadolunun kayip kahveler müzesini kurulmasında öncülük etti.

1588116607

Mesaj Gönder

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping