Naim Koca

Course Trainer

Naim KOCA

Kahramanmaraş’ta 1987 yılında doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde eğitim gördü. 2001 yılında abisi Mehmet Koca aracılığıyla kahve sektörüne Bodrum’da giriş yaptı. 2004 yılında La Bella Italiano’yu kurdu. 2006 yılında ise “2m Kahve Ekipmanları” şirketini açarak çoğu dünya çapında olan firma ve barista bölümündeki kişilerle çalıştı.

Türkiye’nin tamamına yakın eğitim ve üretim tedarik aşamasında dağıtım ağını sağladı. Yurt dışından alınan kahve ekipmanları distribütörlükleri ile ünlü kahve markaları tedarikçisi konumuna geldi. Kahve kavurma konusunda uzmanlaşarak, kahve endüstrisine katkı sağlamak amacıyla 50’ye yakın domain ve marka tesciline imza attı.

Fikirleri üzerinde hâlâ çalışmalarını sürdürmektedir. 2011 yılında DPC Grup bünyesinde olan David People Coffee &Food markasının Türkiye koordinatörlüğünü 2016 yılına kadar sürdürdü. Aynı yıl kurmuş olduğu Barista Akademi’de; işletme, yönetim, barista, kahve kavurma ve kişisel gelişim alanlarında eğitimler verdi ve hâlâ eğitim vermeye devam etmektedir. Kahveyi iş değil, yaşam olarak gören (NAİMKOCA) “Anadolu’nun Kayıp Kahveleri” adlı kitabını çıkardı.

Safranbolu’da Anadolu’nun Kayıp Kahveleri müzesinin kurulmasında öncülük etmiştir. Milli Eğitim Bakanlıgı (Mesleki Teknik Lise) ile eğitim protokolü imzalamıştır, imzalanan protokol kapsamında liselerde Baristalık meslegini taşıdı modül yazdı. İkinci kitabı olan Barista Akademi Türkiye’nin En Kapsamlı Barista Eğitim Kitabını çıkardı.

1588116491

Mesaj Gönder

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping