"Bir fincan kahvenin kırk yıl hatrı vardır"

Türk Atasözü

Hakkımızda

Kahve Eğitimi Barista Akademisi, kahve hakkında hiç bitmeyen öğrenme ve bilgi paylaşma ihtiyacını, dünyadaki en itibarlı ihtisas kurumlarından SCA sistemiyle Milli Eğitim Bakanlığı protokolü kapsamında faaliyet gösteren bir kuruluştur.

Kahvenin dünyaya açıldığı ve yoğun olarak tüketilmeye başlandığı bu bölgede dünya standartlarında kahve eğitimine büyük ihtiyaç vardı. Türkiye'nin dünya kahve tarihindeki yeri ve özel kültürü de Türkiye'de çağdaş bir kahve okulunun açılmasını görev bilmemizi sağladı. Dünya'nın en çok tüketilen ve en sosyal içeceklerinden biri olsa da, kahve hakkında az ya da yanlış bilinen çok şey bulunuyor. Oysa kahve, dalından fincanınıza gelene kadar her biri büyük titizlik ve uzmanlık isteyen pek çok işlemden geçiyor. Her konuda olduğu gibi kahve hakkında bilgiler, kalite etkenleri, üretim ve işleme teknikleri gelişiyor, değişiyor.

Barista Akademi kahvenizi mükemmelleştirme sürecine başlamak için en iyi yerdir. Bununla birlikte, öğreneceğiniz teknikleri anlamak için, pratik yapmaya vakit ayırmaya hazır olun. Kahve sanat tekniklerinizi evde veya işyerinizde sürekli olarak uygulayarak becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olursunuz. Bunu yapamazsan, Barista Akademi; tekniklerinizi hassaslaştırmanız için Uygulama Oturumu da sunar ve uygulamanız mükemmel olur. "Barista bir kahve sanatçısıdır." Kahve hakkında derin bilgiye sahiptir, misafirleri için kahve hazırlar, süsler ve sunar.

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.

Detaylı Bilgi