• SCA SERTİFİKA PROGRAMI

  Kahveye Giriş Modülü

  Çekirdeklerin tarımından, kurutulması, kavrulması, demlenmesi ve nihayetinde içilmesine kadar kahvenin geldiği yolu gösterir. Bu kurs, bir çok farklı yöre kahvelerinin (aroma, lezzet) tadımını da içerir.

 • ÜÇ FARKLI SEVİYEDE

  Yeşil Kahve Modülü

  Yeşil kahve modülü, bitkilerin yetişmesinden, işleme süresi, sevkiyatı, depolanması ve kavrulmaya kadar olan süreçteki anahtar kavramlarını içerir. Kahve yetiştiriciliğinin prensiplerini ve yeşil çekirdeklerin derecelendirilmesini, kahve sözleşmelerini ve kahve işletme portföyünü içerir. Yeşil kahve modülü 3 farklı seviyede çalışılabilir.

 • Yeşil kahve modülü, bitkilerin yetişmesinden, işleme süresi, sevkiyatı, depolanması ve kavrulmaya kadar olan süreçteki anahtar kavramlarını içerir. Kahve tadımına giriş ve kahve derecelendirilmesini de içerir.

  GİRİŞ

 • Günlük bazda yeşil kahve işinde çalışan kişiler tarafından ihtiyaç duyulan temel mesleki becerileri daha detaya girerek gösterir. 3 bölüme ayırır: Kahve yetiştiriciliği ve işlenmesinin prensipleri, yeşil kahve derecelerinin tanıtımı, kahve sözleşmeleri ve yeşil kahve anlaşmaları portföyü.

  ORTA

 • Yeşil kahve ile ilişkili bir işte en az 2 yıldır çalışan insanlar için uygundur. Orta seviyedeki edinilmiş bilgiler geliştirilir ve öğrenciler endüstrideki idari meslekler için hazırlanır. Diğer Kahve Sertifika Sistemi modüllerinin iyi bilgisi, özellikle duyusal beceriler ve kavurma bu seviyede çalışmak isteyenler için yüksek derecede tavsiye edilir.

  PROFESYONEL

 • ÜÇ FARKLI SEVİYEDE

  Duyusal Beceriler

  Duyusal beceriler size, pratik ve etkileşimli bir tarzla duyusal değerlendirmenin ana hatlarını öğretir. Ne tadacağımızın algılanması ve kahvenin doğal karakterini değerlendirirken bilginin nasıl kullanılacağını inceler. Kahve özelliklerinin uzmanlığının iç yüzünü anlamayı hem de bu işin nasıl uygulanacağının bakış açısını sunar.

 • Pratik ve etkileşimli bir tarzla duyusal değerlendirmenin ana hatlarını öğretir. Ne tadacağımızın algılanması ve kahvenin doğal karakterini değerlendirirken bilginin nasıl kullanılacağını inceler. Kahve özelliklerinin uzmanlığının iç yüzünü anlamayı hem de bu işin nasıl uygulanacağını giriş olarak kapsar.

  GİRİŞ

 • Duyusal beceri bilgilerini geliştirmek isteyen ve zaten bu sektörde çalışan kişiler için idealdir. 3 bölüme ayırır; Nasıl tadacağımız, algılayacağımız ve yorumlayacağımız; kahve tadımı oturumlarına hazırlanma ve kahve çeşitlerini tatma; işinizde duyusal becerilerin nasıl kurulacağı.

  ORTA

 • Sektöründe geniş deneyime sahip, bilgilerini geliştirerek kahve dünyasında duyusal beceri lideri haline gelmeyi dileyen kişilere yöneliktir.

  PROFESYONEL

 • ÜÇ FARKLI SEVİYEDE

  Kahve Kavurma Modülü

  Bu modül size; kavurma işleminin anlaşılmasını, kavurma döngüsünü ve açık/hafif ya da koyu kavurma ile kahvenin duyusal açısının nasıl kontrol edebileceğinizi gösterir. Ek olarak bu modül çalışma alanı ve yalın imalat ile kavurma kusurlarını, kavurma işlemi boyunca çekirdeklerin maruz kaldığı fiziki değişimleri kapsar.

 • Kavurma işleminin anlaşılmasını, kavurma döngüsünü ve açık/hafif ya da koyu kavurma ile kahvenin duyusal açısının nasıl kontrol edebileceğinizi genel olarak gösterir.

  GİRİŞ

 • Giriş kısmını genel olarak kapsar ve çalışma alanı ve yalın imalat ile kavurma kusurlarını, kavurma işlemi boyunca çekirdeklerin maruz kaldığı fiziki değişimleri içerir.

  ORTA

 • Plan ve kalite kontrol yapmak, farklı tercihlerle buluşmak için bir ürün serisi yaratmak, ürün fiyatını hesaplamak ve verimli ürün sağlamak adına bir yöneticinin ihtiyacı olan bilgi ve becerileri verir.

  PROFESYONEL

 • ÜÇ FARKLI SEVİYEDE

  Kahve Demleme Modülü

  Demleme çalışması size; Chemex ve sifondan, akıllı damlatıcı ve French Press’e kadar, kahve demlenmesindeki farklı şekilleri tanıtır. Ek olarak; bu modül öğütme profilinizi analiz etmek için hakim olmanıza ve öğrenmenize, demleme metodu ile öğütme metodunuzu eşleştirmenize ve bilimsel olarak kahvenin sertliğini ve kahve çekme çizelgesinin hesaplanmasını sağlar.

 • Chemex ve sifondan, akıllı damlatıcı ve French Press'e kadar, kahve demlenmesindeki farklı şekilleri tanıtmayı kapsar.

  GİRİŞ

 • Öğütme profilinizi analizini öğrenebilmeniz için atölye keşfi, demleme metodu ile öğütme metodunuzu eşleştirmenize ve bilimsel olarak kahvenin sertliğini ve kahve çekme çizelgesinin hesaplanmasını içerir.

  ORTA

 • Demleme derecesinin etkisini kapsayan, demleme işlemi boyunca asidite seviyesi, kahve demlenmesinde ve aromasında suyun kalitesinin önemi ve belli bir ekstrasyon oranı dahilinde espresso ve demleme çizelgesinin nasıl anlaşılacağı bilimsel bilgiden daha öte bir seviyede alınır.

  PROFESYONEL

 • ÜÇ FARKLI SEVİYEDE

  Barista Becerileri

  Öğütücünüzü kurmak, espresso, cappuccino ve süt kreması yapmak için gerekli becerileri bir noktada toplar. Bu modül, sağlık ve güvenlik, müşteri servisi ve temel işlerin yanında; kahvenin kendisinin daha derinden anlaşılmasına, süt tekniği ve latte sanatı için pratik becerilerinizin pekişmesini sağlar.

 • Kahve endüstrisinde yeni olan insanlar için öğütücünüzü kurmak, espresso, cappuccino ve süt kreması yapmak için gerekli becerileri içerir. Bu kurs için önceden Barista deneyiminiz olması gerekmiyor.

  GİRİŞ

 • Giriş kısmında öğrendiğimiz kahvenin kendisinin daha derinden anlaşılmasına ve pratik becerilerinizin pekişmesini sağlar. Sağlık ve güvenlik, müşteri servisi ve temel işler ile birlikte süt teknikleri, latte sanatını içerir. Bu kurs zaten çalışmakta olan Baristalar için uygundur.

  ORTA

 • Bu seviye, Orta seviyedeki eğitimini tamamlamış ve hatırı sayılır deneyimi olan Baristalar için uygundur. Espresso-ana içeklerin yapımı ve kahve için hem bilimsel hem yönetimsel perspektifte ele alır.

  PROFESYONEL

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.

Detaylı Bilgi